Na co zwrócić uwagę wybierając filtr powietrza?

W dzisiejszych czasach coraz częściej jesteśmy atakowani informacjami o zwiększającym się zagrożeniu ze strony wszechobecnego smogu. Jest to niestety realny problem, szczególnie w dużych miastach, gdzie poziom zanieczyszczenia i stężenia pyłów przekracza dopuszczalne normy. Wybierając domowy filtr powietrza cena nie powinna być głównym elementem decydującym o zakupie. Warto przeanalizować inne istotne cechy takiego urządzenia.

Wydajność najlepszych filtrów powietrza a cena

Podstawową cechą, jaką powinien charakteryzować się domowy filtr powietrza poza ceną jest jego wydajność. W przypadku tego rodzaju urządzeń istotny w tym kontekście jest jego zasięg. Musimy zatem dostosować filtr do wielkości pomieszczenia, do którego jest on przeznaczony. W tym przypadku zwróćmy uwagę na parametr CADR oznaczający ilość świeżego powietrza dostarczanego do pomieszczenia w ciągu godziny. Najlepszym rezultatem będzie oczyszczenie danego pomieszczenia czterokrotnie w ciągu jednej godziny. Oznacza to, że dla pomieszczenia o wielkości 40 m2 współczynnik CADR powinien wynosić 160 m3/h. Dla uzyskania najlepszej wydajności filtr powietrza musi być usytuowany oczywiście tak, aby napotykać możliwie najmniej przeszkód. Z tego też powodu warto wybierać oczyszczacze o wyższym wskaźniku CADR.

Jakie filtry będą najlepsze?

Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza do domu musimy mieć świadomość, że nie każdy rodzaj filtra spełni w pełni swoje zadanie, a część z nich może powodować niechciane kłopoty. Na przykład filtry elektrostatyczne generując ozon mogą działać drażniąco na drogi oddechowe. Filtry UV słabo sobie radzą z kurzem, alergenami i innymi związkami stałymi. Podobnie nie najlepszą skutecznością charakteryzują się oczyszczacze z włókna szklanego. Filtr powietrza to nie tylko cena, ale przede wszystkim najwyższa jakość. W związku z tym, w celu uzyskania możliwie najlepszej jakości powietrza, należy skupić się na filtrach działających wieloetapowo. Takie filtry zbudowane są z następujących elementów:

  • Filtrów wstępnych – usuwających największe cząstki stałe,
  • Filtrów węglowych – zatrzymujących związki lotne,
  • Filtrów HEPA – usuwających najdrobniejsze zanieczyszczenia.

Naszą uwagę powinny zwrócić również dodatkowe elementy oczyszczacza powietrza, jak chociażby tryb pracy nocnej, niezwykle istotny z punktu widzenia hałasu, jaki filtr może generować podczas pracy. Ważne jest również spełnienie przez urządzenie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Alergologicznego lub Fundacji Europejskiego Centrum Badania Alergii (ECARF). Pozwoli to mieć pewność, że cena filtra powietrza posiada odpowiedni stosunek do jego jakości, a urządzenie spełniało będzie wszelkie normy jakościowe.

Filtry stosujące potrójny system filtracji gwarantują usunięcie z powietrza nawet do 99.9% zanieczyszczeń, co powoduje, że są one zdecydowanie najskuteczniejsze. Tego rodzaju oczyszczacze dostępne w Kuna System Kielce to optymalne rozwiązanie zarówno dla domu, jak i biura. Kuna System Kielce oferuje najwyższej jakości, energooszczędne i skuteczne filtry powietrza, których cena jest wyjątkowo przystępna i korzystna dla każdego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.