Sharp KC-G60EU-W

KC-G60EU-W to idealnie rozwiązanie marki Sharp dla suchych i zanieczyszczonych pomieszczeń o powierzchni do 50 m2. Ciekawe opcje i zastosowane technologie w tym urządzeniu uprzyjemniają korzystanie jak i pomagają znacznie poprawić Twój komfort i samopoczucie.

 

Technologia PLASMACLUSTER

Technologia opatentowana przez Sharp, która zastosowana została we wszystkich urządzeniach oczyszczających i nawilżających powietrze. Została wielokrotnie nagrodzona, a jej skuteczność potwierdzona wieloma badaniami. Urządzenie produkuje jony dodatnie i ujemne, następnie uwalnia je do oczyszczonego powietrza. Jony te pod względem właściwości są najbardziej zbliżone do tych występujących w naturze, dzięki czemu skutecznie przyciągają do siebie wirusy, bakterie, alergeny i inne drobnoustroje, po czym neutralizują je. Dodatkowo redukują elektrostatyczność. Jonizator można włączyć lub wyłączyć w zależności od preferencji. Nowością w urządzeniach jest tryb Plasmacluster Spot, który pomoże Ci odświeżyć każdy przedmiot jak np. pościel, koce czy ubrania. Polega on na punktowym skierowaniu strug powietrza z wyprodukowanymi jojami, którego kąt padania możemy dowolnie regulować w zakresie 20o w górę i w dół. W taki sposób możemy pozbyć się przykrych zapachów i bakterii. Działanie trybu urządzenie programuje na dany czas w zależności od przedmiotu, który chcemy poddać działaniu jonów. We współpracy z uniwersytetem Putra w Malezji udowodniono, że technologia Sharp Plasmacluster jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce ze smogiem i cząsteczkami stałymi zawartymi w powietrzu. Usuwa 99% rozpylonych cząstek o rozmiarach rzędu 0,06 μm.

 

Nawilżanie wraz z oczyszczaniem

SHARP KC-G60EU-W to doskonałe urządzenie 2 w 1 – oczyści i jednocześnie nawilży Twoje pomieszczenie. Filtr wodny zastosowany w urządzeniu nie tylko wspomaga proces oczyszczania powietrza, ale również nawilża je poprzez ewaporację – naturalne odparowanie wody ze zbiornika. Woda do nawilżania uprzednio zostaje przefiltrowana. Czujnik temperatury automatycznie dostosowuje wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu – czujnik wilgotności zwiększy emisję jonów, jeśli poziom wilgotności przekroczy 70%, tym samym hamując rozwój pleśni. Urządzenie może pełnić również funkcję klimatyzatora ewaporacyjnego. Wlanie do zbiornika zimnej wody z kostkami lodu sprawi, że nawilżacz wytworzy w Twoim pomieszczeniu przyjemnie chłodną i rześką mgiełkę.

Innowacja w najlepszym wydaniu

W urządzeniu zastosowano 4 stopnie filtracji:

– Filtr wstępny, który stanowi jednocześnie panel tylni i wlot powietrza. W przeciwieństwie do innych filtrów wstępnych jest w stanie wychwycić jeszcze mniejsze cząsteczki znajdujące się w powietrzu (nawet do 240 mikronów) czyli sierść, kurz, pleśń, roztocza i łupież. Filtr jest wielokrotnego użytku; można go myć ręcznie.

– Filtr HEPA (13) ze skutecznością wyłapywania zanieczyszczeń sięgającą 99,97%

– Węglowy wzbogacony o żel krzemionkowy – z bardzo dużą skutecznością pochłania szkodliwe gazy oraz zapachy, rozkładając je wcześniej na mniejsze cząsteczki. Ten filtr to najlepsza opcja walki ze smogiem!

– Jonizator

 

Oczyszczacz powietrza wzbogacony jest o czujnik PM 2,5. Na podstawie jego wyników dostosuje pracę wentylatora tak, aby skutecznie pozbyć się kurzu, smogu i innych pyłów. Urządzenie sprawdzi się doskonale również w walce z alergenami dzięki trybowi Pollen. Inteligentny wyświetlacz poinformuje nas w 7-stopniowej skali o jakości powietrza w naszym otoczeniu. Adekwatnie do wyniku urządzenie wykorzysta strumień jonów o dużej gęstości do jak najszybszego wychwycenia i neutralizacji alergenów. Czujniki zapachu ustawią pracę urządzenia tak, by pozbyć się każdej nieprzyjemnej i szkodliwej woni.

Praca urządzenia

Inteligentny tryb oczyszczania i nawilżania w oparciu o informacje z 6 czujników:

  • Kurzu (także PM2.5) – regulacja czułości, zapachu, temperatury i wilgotności, światła i ruchu
  • 3 prędkości pracy wentylatora, które możesz ustawić w trybie manualnym, pozwolą Ci dostosować oczyszczanie do swoich aktualnych potrzeb
  • Tryb AUTO dostosuje pracę oczyszczacza do warunków panujących w otoczeniu
  • W trybie SLEEP praca wentylatora jest tak cicha, że możesz spać spokojnie. Prędkość pracy wentylatora jest automatycznie dostosowywana do jakości powietrza
  • TIMER umożliwi nam zaprogramowanie pracy urządzenia tak, by włączył się lub wyłączył o danej godzinie

 

Dodatkowo tryb Shower umożliwi Ci bardzo szybkie oczyszczenie i odświeżenie powietrza np. przed snem. Oczyszczacz został również wyposażony w tryb Louver – automatycznie zamknięcie wlotów i wylotów na wypadek utraty zasilania. Zapobiegnie to dostaniu się do urządzenia niechcianych zanieczyszczeń, a co za tym idzie, utrzymanie jego wnętrza w czystości. Oczyszczacze z serii KC-G stworzone zostały z myślą o użytkownikach, którzy myślą nie tylko o swoim zdrowiu, ale również o budżecie domowym. Urządzenie – przy niezwykłej wydajności – jest bardzo tanie w eksploatacji dzięki bardzo niskiemu poborowi energii oraz długiej żywotności filtrów wymiennych.