Sharp KC-G40EU-W

KC-G40EU-W to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania prestiżowej marki Sharp, który idealnie sprawdzi się w suchych i zanieczyszczonych pomieszczeniach o powierzchni do 28m2. Jest to urządzenie nowszej generacji, nie brakuje mu ciekawych opcji oraz opatentowanych przez Sharp technologii, których na próżno szukać w urządzeniach innych producentów.

Technologia PLASMACLUSTER

Technolgia, która została zastosowana we wszystkich oczyszczaczach powietrza marki Sharp. Jej skuteczność sięgająca aż 99% potwierdziło wiele nagród oraz badań. Urządzenie produkuje jony dodatnie i ujemne, następnie uwalnia je do oczyszczonego powietrza. Jony te pod względem właściwości są najbardziej zbliżone do tych występujących w naturze, dzięki czemu skutecznie przyciągają do siebie wirusy, bakterie, alergeny i inne drobnoustroje, po czym neutralizują je. Dodatkowo redukują elektrostatyczność. Jonizator można włączyć lub wyłączyć w zależności od preferencji. Nowością w urządzeniach jest tryb Plasmacluster Spot, który usuwa bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy z różnych przedmiotów takich jak pościel, poduszki, zasłony, ubrania. Polega on na punktowym skierowaniu strug powietrza z wyprodukowanymi jonami, którego kąt padania możemy dowolnie regulować w zakresie 20o w górę i w dół. Strumień możemy skierować na dowolny przedmiot. Jony skutecznie pozbędą się przykrego zapachu i odświeżą go. We współpracy z uniwersytetem Putra w Malezji udowodniono, że technologia Sharp Plasmacluster jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce ze smogiem. Usuwa 99% rozpylonych cząstek o rozmiarach rzędu 0,06 μm.

Nawilżanie wraz z oczyszczaniem

Nie musisz kupować dwóch urządzeń, SHARP KC-G40 EUW oczyści i jednocześnie nawilży Twoje pomieszczenie. Filtr wodny zastosowany w urządzeniu nie tylko wspomaga proces oczyszczania powietrza, ale również nawilża je poprzez ewaporację – naturalne odparowanie wody ze zbiornika. Czujnik temperatury automatycznie dostosowuje wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu – czujnik wilgotności zwiększy emisję jonów, jeśli poziom wilgotności przekroczy 70%, tym samym hamując rozwój pleśni Urządzenie może pełnić również funkcję klimatyzatora ewaporacyjnego. Wlanie do zbiornika zimnej wody z kostkami lodu sprawi, że nawilżacz wytworzy w Twoim pomieszczeniu przyjemnie chłodną i rześką mgiełkę.

Innowacja w najlepszym wydaniu

W urządzeniu zastosowano 4 stopnie filtracji:

  • Filtr wstępny, który stanowi jednocześnie panel tylni i wlot powietrza. W przeciwieństwie do innych filtrów wstępnych jest w stanie wychwycić jeszcze mniejsze cząsteczki znajdujące się w powietrzu (nawet do 240 mikronów) czyli sierść, kurz, pleśń, roztocza i łupież. Filtr jest wielokrotnego użytku; można go myć ręcznie.
  • Filtr HEPA (13) ze skutecznością wyłapywania zanieczyszczeń sięgającą 99,97%
  • Filtr węglowy wzbogacony o żel krzemionkowy – z bardzo dużą skutecznością pochłania szkodliwe gazy oraz zapachy, rozkładając je wcześniej na mniejsze cząsteczki. Ten filtr to najlepsza opcja walki ze smogiem!
  • Jonizator Plasmacluster

 

Oczyszczacz powietrza wzbogacony jest o czujni PM 2,5. Na podstawie jego wyników dostosuje pracę wentylatora tak, aby skutecznie pozbyć się kurzu, smogu i innych pyłów. Urządzenie sprawdzi się doskonale również w walce z alergenami dzięki trybowi Pollen. Inteligentny wyświetlacz poinformuje nas w 7-stopniowej skali o jakości powietrza w naszym otoczeniu. Adekwatnie do wyniku urządzenie wykorzysta strumień jonów o dużej gęstości do jak najszybszego wychwycenia i neutralizacji alergenów.

Praca urządzenia

  • 3 prędkości pracy wentylatora, które możesz ustawić w trybie manualnym, pozwolą Ci dostosować oczyszczanie do swoich aktualnych potrzeb
  • Tryb AUTO dostosuje pracę oczyszczacza do warunków panujących w otoczeniu – W trybie SLEEP praca wentylatora jest tak cicha, że możesz spać spokojnie. Prędkość pracy wentylatora jest automatycznie dostosowywana do jakości powietrza
  • TIMER umożliwi nam zaprogramowanie pracy urządzenia tak, by włączył się lub wyłączył danej godzinie

 

Dodatkowo tryb Shower umożliwi Ci bardzo szybkie oczyszczenie i odświeżenie powietrza np. przed snem. Oczyszczacz został również wyposażony w tryb Louver – automatycznie zamknięcie wlotów i wylotów na wypadek utraty zasilania. Zapobiegnie to dostaniu się do urządzenia niechcianych zanieczyszczeń, a co za tym idzie, utrzymanie jego wnętrza w czystości. Oczyszczacze z serii KC-G stworzone zostały z myślą o użytkownikach, którzy myślą nie tylko o swoim zdrowiu, ale również o budżecie domowym. Urządzenie przy niezwykłej wydajności jest bardzo tanie w eksploatacji dzięki bardzo niskiemu poborowi energii oraz długiej żywotności filtrów wymiennych.