Sharp KC-F32EUW

Prosty i kompaktowy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, który idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń – o powierzchni nieprzekraczającej 21 m2. Charakteryzuje się połączeniem potrójnej metody filtracji, z jonizacją Plasmacluster oraz nawilżaniem powietrza. Dzięki swojej funkcjonalności i wyposażeniu KC-F32EUW to nieporównywalny stosunek jakości do ceny.

 

Jonizacja powietrza

Tryb Plasmacluster to nic innego jak produkcja naturalnych jonów dodatnich i ujemnych, które skutecznie wspomagają proces oczyszczania powietrza. Zanieczyszczenia są przyciągane przez jony, a grzyby, bakterie i drobnoustroje natychmiastowo neutralizowane. Technologia ta cechuje się skutecznością w oczyszczaniu powietrza wynoszącą 99,97%! Plasmacluster to powietrze wolne od pyłów, bakterii i pleśni. Opcję jonizowania powietrza można dowolnie włączać i wyłączać.

 

Wydajne oczyszczanie

Urządzenie zasysa powietrze, które kolejno przechodzi przez następujące stopnie oczyszczania:

  • Filtr wstępny zatrzymujący cząstki kurzu, pyłki, sierść i inne zanieczyszczenia mechaniczne
  • Filtr z węglem aktywnym usuwający zapachy i szkodliwe gazy Filtr HEPA H13, który w oczyszczaniu powietrza wykazuje skuteczność na poziomie 99,97%. Filtr ten wyłapuje bardzo małe cząstki, nawet takie o średnicy 0,3 mikrona.
  • Filtr wodny nawilżający powietrze
  • Jonizator Plasmacluster        

Urządzenie dzięki wbudowanym czujnikom kurzu, temperatury i wilgotności powietrza może działać w pełni automatycznie.

 

Na podstawie odczytu o jakości powietrza sam ustawia prędkość pracy wentylatorów. W trybie manualnym dostępne są 2 prędkości pracy oraz tryb Sleep – ultra ciche oczyszczanie. Wskaźnik jakości powietrza przy pomocy 3-stopniowej skali poinformuje Cię jakiej jakości powietrzem oddychasz. Urządzenie jest również wyposażone w Timer OFF – możliwość zaprogramowania godziny wyłączenia oczyszczacza.

 

Tania eksploatacja

Niski pobór prądu (jedynie 4,1-27 W), długa żywotność filtrów oraz ich niska cena sprawiają, że urządzenie to będzie bardzo tanie w użytkowaniu. Filtry HEPA oraz węglowy przy optymalnej pracy wystarczają na 2 lata, a filtr wodny wykazuje się żywotnością aż do 5 lat. Filtr wstępny nie wymaga wymiany, zaleca się jednak jego regularne czyszczenie. Warto również wspomnieć o kompaktowych rozmiarach urządzenia, uchwycie ułatwiającym przenoszenie oraz podręcznym i łatwym w demontażu zbiorniku na wodę.