Jakie są różnice między dostępnymi filtrami do wody?

Praktycznie każda instalacja wodna wymaga montażu odpowiedniego filtra. Woda dostępna zarówno z wodociągów miejskich, jak i własnych ujęć, mimo przydatności do spożycia, może zawierać szereg szkodliwych związków chemicznych, a także charakteryzować się wysoką twardością. Z tego też powodu warto zapoznać się z dostępną ofertą filtrów do wody. Opinie na ich temat są bardzo różne. I oczywiście każdy sprzedawca zachwalał będzie swoje produkty. Jednak istnieją sposoby na wybór najlepszego filtra do wody. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie filtra?

Dostępne na rynku filtry do wody mogą różnić się między sobą wieloma cechami. Możemy wybierać między filtrami różnej wielkości, budowy, wydajności, czy skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń. Podstawowym jednak elementem, na jaki warto zwrócić uwagę wybierając filtr do wody, pomijając opinie użytkowników, jest precyzyjna diagnoza problemu, z jakim będziemy walczyć za pomocą wybranego urządzenia. Aby ustalić jakość wody dostarczanej wodociągami do naszego kranu, można zwrócić się do przedsiębiorstwa wodociągów lub lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej. W przypadku wody pobieranej z własnego ujęcia, badanie jakości należy wykonać we własnym zakresie. Można zlecić je stacji sanitarno-epidemiologicznej lub też zgłosić się do laboratoriów prywatnych czy uczelnianych. Określenie składu dostarczanej wody jest pierwszym krokiem. Kolejnym będzie ustalenie jakości, do której chcemy doprowadzić.

Filtry do wody w domu

Kiedy przejdziemy już etap badań, można skupić się na wyborze odpowiednich urządzeń uzdatniających. Nie bez znaczenia będą oczywiście umieszczane na przykład w Internecie opinie dotyczące filtra do wody, który nas interesuje. Uzdatnianie wody, szczególnie w przypadku ujęć przydomowych może być skomplikowane i kosztowne, dlatego też warto poznać publikowane i w miarę możliwości niezależne opinie dotyczące filtrów do wody. Ważne jest jednak również, aby zapoznać się dokładnie z jego specyfikacją technologiczną. Przede wszystkim zwróćmy uwagę czy wstępnie wybrany filtr do wody posiada opinię i atest PZH. Jest to absolutnie konieczny warunek, umożliwiający dopuszczenie danej stacji uzdatniającej do użycia. Wybrane urządzenia muszą posiadać wydajność dostosowaną do bieżącego zużycia wody. Filtry do ujęć przydomowych powinny niwelować podwyższoną zawartość jonów żelaza, manganu, magnezu, wapnia, czy azotu. Powinny one regulować nieodpowiednie pH, a także usuwać metale ciężkie. Wybierając natomiast filtr do wody pitnej pochodzącej z wodociągów, głównym zadaniem będzie usunięcie, często wynikającego z dezynfekcji wody chlorem, nieprzyjemnego zapachu, smaku oraz mętności. W przypadku wody wodociągowej istnieje również ryzyko dużej twardości wody oraz zawartości metali ciężkich.

Filtry do wody i opinie w Internecie

Decydując się na zakup dowolnego sprzętu warto sprawdzić, co jego użytkownicy mają do powiedzenia. Czytajmy jednak zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Filtr do wody to niezwykle ważne urządzenie dla zapewnienia wysokiej jakości wody w domu, dlatego też przed zakupem warto dowiedzieć się i przeanalizować wszelkie za i przeciw danemu modelowi. Nie bez znaczenia jest również sam sprzedawca oraz serwis, który oferuje. Jeżeli poszukujecie Państwo najwyższej jakości w każdym z tych elementów, zapraszamy do skorzystania z oferty Kuna System.